טכנולוגיות

הדפסת משי

בדפוס משי ההדפסה מתבצעת ע"י העברת הצבע דרך גלופה ורשת. ישנן טכנולוגיות רבות לייצור הגלופות, בדפוס ואלנטין אנו משתמשים בשיטת הקרנת אור דרך התמונה על רשת מצופה בפוטואמולסיה (=חומר רגיש לאור).הדפסת משי מאפשרת ליצור תמונות, לוגואים, כיתובים על שלל רחב של משטחים, כגון בד טקסטיל, בד פוליאסטר, כותנה, בד תיקים, פלסטיק מסוגים שנים, זכוכית, עץ ועוד.השיטה הזו אידיאלית/ להדפסה על חולצות, מכנסיים, קובעים, בגדי ים, בגדי עבודה, מדי ספורט, חומרי עטיפה, קופסאות, תיקים, מטריות, פד לעכבר, מגבות, כיפות, מטפחות, בגדי ילדים, ספרים, יומניםת מחשבונים, עניבות, שלטי פלסטיק ומתכ נראה מיותר, לא? הדפסה על סוגי בד שונים דורשת שימוש בסוגי צבעים בהתאם. לדוגמא:להדפסה על מוצרי טקסטיל אנו משתמשים בצבע פלסטיסול, זהו צבע יחודי המאפשר שליטה על עובי הכיסוי, ב. בהדפסה על בד כהה נרצה לתת שכבה עבה יותר של צבע למטרת איכות ההדפסהצבעים מיוחדים ואפקטים בהדפסת משי:

Flourescent צבעים מרווים? במיוחד נראים טוב במיוחד תחת אור אולטרא-סגול. מתאים למועדונים ומסיבות, לDJ, למלצרים או לכל מטרה אחרת. Puff צבע מתנפח בזמן היבוש ונותן אפקט של נפח.
Flash-Back צבע מחזיר אור. מה זה אומר? כמו פלורובנט – צריך לא לשכוח מי קהלי היעד של האתר

  • Metallic צבע מטאלי עם אפקט של ציפוי זהב או כסף.
  • Glitter צבע עם ציפוי של חלקיקים קטנים זוהרים.
  • Glow in the Dark צבע זוהר בחושך בגוון ירוק. ניתן לשנות את גוון ע"י הוספת צבע אחר על חשבון עוצמת הזוהר. – מה ההבדל בינו לבין מחזיר האור?
  • Hi-Square(3D) מאפשר להגיע לתמונה תלת מימדית איכותית עם קווים נקיים ומדויקים.
  • Foil הדבקת נייר כסף על גבי דבק מודפס. קיים שלל רחב של גוונים.
 

הדפסה על גבי משטח כהה או צבעוני

בהדפסה על משטח כהה או צבועני דבר ראשון מדפיסים את כל התמונה בלבן מה שמשמש כבסיס לשאר הצבעים. זה מונע משינוי גוון הצבע של התמונה כתוצאת מתגובת הספיגה של הבד. על בד לבן או בהיר מספיק תופעה הזאת זניחה וניתן להדפיס את כל צבעי התמונה ישר ללא בסיס. – לדעתי לא מעניין, מיותר.

טרמואפליקציה

ישנם מוצרי טקסטיל, תיקים, כובעים (כובע זה לא טקסטיל) ומוצרי פרסום אחרים שהדפסת משי ישירה בלתי אפשרית על גביהם. במקרים אלה מדפיסים בשיטת טרנספר, כלומר מדפיסים על נייר מיוחד הנקרא נייר טרנספר ולאחר מכן מעבירים את ההדפס על גבי משטח הרצוי באמצעות הדפקת חוםׂ(THERMO PRESS) .

בקבלת ההזמנה אנו מתאימים את השיטה האופטימלית להעברת המסר הפרסומי (תמונה, כיתוב, לוגו וכו') על גבי משטח. המוצר איזה מוצר? תלוי בסוג השימוש וחומר המשטח. למשל עיצוב של מדי ספורט ותלבושות השחקנים ע"י סמלי הקבוצה, מספרים, שמות השחקנים,סמלי ספונסרים וכדומה בדרך כלל נעשה באמצעות טכנולוגיית טרמואפליקציה (Flock, Flex).

חיתוך בפלוטר

סרט מסוג PVC ( לדעתי יש צורך בפרוט קצר מהו PVC ) הוא בסיס אידיאלי למדבקות המשמשות למדיה להעבר המסר פרסומי. הדפסה בצבע יעודי על גבי סרט PVC יוצר מדבקות עמידות מפני אור השמש, גשם ותנודות טמפרטורה בעיקר בקיץ.

למדבקות מסוג PVC יש שימוש נרחב בתחום הפרסום, עיצוב חלונות ראווה, עיצוב מכוניות החברה??, למשל שילוט שעות העבודה, שלטי איסור . קיימת אפשרות ליצור מדבקות עם הדפס או אפליקציה של כמה צבעים, ובעזרת טכנולוגית חיתוך בפלוטר לחתוך מדבקות במגוון צורות שונות ומשונות.